SİMULTANE ÇEVİRİ HİZMETİ

Simultane Çeviri Nedir?
Simultane kelimesi Latin kökenli bir sözcük olup Türkçede eş zamanlı anlamına geliyor. Simultane Çeviri ise konuşmacının sözlerinin eşzamanlı olarak bir konferans tercümanı tarafından hedef dile özel simultane sistemleri ve tercüman kabinleri kullanılarak kulaklıklarla dinleyicilere aktarılmasına yönelik bir hizmet türüdür. Bu anlamda simultane çeviri hizmetinin yapılabilmesi için simultane ekipmanlar gereklidir. Konferans Tercümanı mikrofon, kulaklık ve gerekli diğer teknik donanımlarla, bulunduğu kabinde konuşmacının söylediklerini dinleyerek hedef dile anında çevirerek dinleyicilere aktarır.

Simultane çeviri yüksek konsantrasyon gerektiren komplike bir tercüme türüdür. Bu nedenle 1,5 saati aşan çalışmalarda 2 tercüman görevlendirilir. Simultane tercümanları dönüşümlü olarak çalışmaktadır. Simultane tercümanları temel dil eğitimin yanı sıra, deneyime sahip olan ve çalışma prensiplerine sahip kişilerden seçilmektedir.

Asya Çeviri Ve Konferans Hizmetleri olarak sektörde 10 yılı aşkın deneyime sahibiz, bu süreç zarfında bir çok etkinlikte hem teknik altyapı hem de simultane tercüman hizmeti konusunda profesyonel bir düzeyde hizmet sunduk. Başta Almanca, İngilizce, Rusça, Farsça ve Arapça olmak üzere birçok dil çiftinde simultane çeviri hizmetimiz ve konferans tercümanlarımız mevcuttur. Giderek daha global hale gelen günümüzde simültane tercüme ihtiyacı vazgeçilmez bir hale gelmiştir. Bu alanda oluşabilecek ihtiyaçlarınız için Asya Çeviri Ve Konferans Hizmetleri olarak sizlere profesyonel seviyede çözüm ortağı olmak isteriz.

Aşağıdaki etkinlik türlerinde simultane çeviri ve simultane ekipmana ihtiyaç duyulmaktadır:

» Açılış, Tanıtım ve Reklam Toplantısı için Simultane Tercüme
» Bakanlıklardaki etkinliklerde Simultane Çeviri
» Basın Toplantıları için Simültane Çeviri
» Bayi Toplantılarında Simültane Çeviri
» Defilelerde ve Özel eğlence Etkinliklerinde Simultane Çeviri
» Eğitim toplantıları için Simultane Çeviri
» İnovasyon toplantıları için Simultane Çeviri
» Kongre, Fuar, Seminer, Çalıştay ve Konferanslarda Simultane Çeviri
» Konsolosluklardaki toplantılar için Simültane Çeviri
» Lansman Toplantıları için Simultane Çeviri Hizmeti
» Pazar araştırma sektörü - Focus Gruplar için Simultane Çeviri
» Televizyon, radyo vb. kuruluşlar için Simultane Tercüme
» Tıp Kongreleri ve Toplantıları için Simultane Çeviri
» Ulusal ve uluslararası toplantılar için Simultane Çeviri
» Ürün tanıtım toplantıları için Simultane Tercüme Hizmeti
   
Daha Fazla Bilgi İçin Lütfen Bizimle İrtibata Geçiniz...